STEM Laboratuvarı / Akıl ve Zeka Oyunları

STEM kelime anlamı olarak ingilizce \" kök \" anlamına gelmektedir. Eğitimde ise bu anlamının yanında Science [ Fen ]  Technology [ Teknoloji ], Engineering [ Mühendislik ] ve Mathematics [ Matematik ] kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir eğitim sistemi felsefesini tanımlamaktadır.

Bu felsefe ile yukarıda saydığımız 4 bilim dalının yada disiplinin ( ki bunlar fen , teknoloji , mühendislik ve matematiktir ) birbirleri ile entegrasyonu sağlanmaktadır.  Yani sadece teorik yada sadece prtaik bilgi ile donatılmak deği , her ikisini de birlikte öğreterek , teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi ve yeni bir ürünün ortaya konmasıdır STEM.

Akıl ve Zeka Oyunları; ders bilgisi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel bir isimdir.

Zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan “Akıl ve Zeka Oyunları” geleceğin eğitim metodudur. “Eğlenirken öğrenme” ilkesine dayanan zeka oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştırdığı için kullanıcıların zeka gelişimine, yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına katkı sağlar. Kullanıcılar eğlenirken öğrenir, ve zeka gelişimlerine kaliteli bir katkı sağlar.

Bu kategorimizde okulların ve diğer tüm eğitim kurumlarının STEM Laboratuvarlarında ve Akıl ve Zeka Oyunları sınıflarında ihtiyaç duydukları tüm donanım ve malzemelere erişebilirsiniz.